MIS ON O.T.T.?

O.T.T., lühend sõnadest Otse Tootjalt Tarbijale, on rohujuure tasemel kodanikualgatuslik võrgustik Eestis, mis koondab kohalikke toidutootjaid ja tarbijaid.

Müük OTTi kaudu toimub üldjuhul kaubakohtumistel, kus 10 kuni 15 väike toidutootjat kogunevad parklas, reeglina üks kord nädalas, ja annavad üle tarbijate poolt ettetellitud kaubad. Kaupa on võimalik osta ka vahetult kohapeal. Müük erineb turust seetõttu, et suurem osa kaubast on ettetellitud, kohtumine toimub lühikese aja (umbes 1 tund) vältel. Vahendajaid ei ole. Importkaupa ei ole. Parklad on tihti antud tasuta kasutamiseks valla, kooli või kultuuriasutuse pool.

Esimene OTT asutati Kuusalu vallas aastal 2009 ja toimib tänapäevani Kuusalu Kunstide Kooli parklas kord nädalas. Tänaseks on OTT võrgustikke loodud juba 30 piirkonnas üle Eesti. Mitmed uuematest OTTidest opereerivad virtuaalses keskonnas, kus tootjate ring kuulutab oma tooteid välja interneti platformil ja tarbijad võtavad otse ühendust tootjatega ning lepitakse koht ja aeg omavahel kokku kauba üleandmiseks. Virtuaalsetes OTTides pakutakse ka erinavaid teenuseid seotud eluga maal – tööristade parandamine, rohuniitmine, lamba pügamine jne.

MTÜ Eesti OTT ühendab OTT toiduvõrgustikke Eestis.

KUIDAS VÕIDAB OTT TARBIJA

  1. Sa tead oma toidu päritolu, ning inimesi, kes Sulle toidu kasvatavad.

  2. Vahendustasu puudumine teeb kättesaadavaks täisväärtusliku toidu ja Sa saad maksta talunikule õiglase hinna.

  3. Saad anda tagasisidet tootjatele kauba kohta, mis on neile oluline et oma kaubavalikut kujundada ja täiendada.

  4. Nädalased intervallid kaubakohtumistel õpetavad planeerima oma toidulauda ja seeläbi säästma.

  5. Sinu toit on lühikese tarneahelaga, värske ja puhas.

  6. Sa aitad kaasa kohaliku elu arengule, andes väiketootjatele võimaluse areneda ja kasvada (tagasiside+ sinu iganädalane tellimus)

MTÜ Eesti OTT   e-post: eesti.talutoit@gmail.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now