top of page

Ostes läbi OTT võrgustiku, teate et oma ostuga toetate kodukohas tegutsevaid talupidajaid ja väiketootjaid.

Tegevused

Tooteesitlused
Talutoidu Karavan
2018
Talutoidu Karavan
2019
EESTI OTT
voldik (pdf)

Lühikeste Tarneahelate Projekt

Eesti OTTi Lühikeste Tarneahelate Projekt on viieaastane projekt 01.10.2018 – 15.10.2023, mille tegevused viiakse läbi toetusega MAK 2014-2020 meetmest 16.4 Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus.

Üldine eesmärk

Koostöös teiste organisatsioonidega (ETKL, MTÜ Ehtne Talutoit, kohalikud OTTid ning kauplused, mis müüvad talutoitu) tõsta kohaliku toidu ning informatsiooni kättesaadavust piirkondadess, kus tootjad tegutsevad.

Projekti tegevused

  1. Paigaldada valitud poodidesse kohaliku toidu infostendid, kus on kättesaadav trükimaterjal selle piirkonna tootjate ja OTT laatade kohta. Reklaam ja info esitatud ka digiekraanidel.

  2. Tõsta esile kohalikud tooted, mis on poodides parajasti müügil (riiulirääkijad, wrapperid, toote esitlused).

  3. Teha valitud poodidega koostööd turundussõnumite kujundamisel ja vastastikusel võimendamisel, et huvilised teaksid, kust talutoitu osta saab.

  4. Salvestada klipid toiduvõrgustikele kohaliku toidu eeliste ja tugevuste jagamiseks sotsiaalmeedias ja turunduseks.

Oodatavad tulemused

Projekti lõpuks on talutootjate toodete turustamine OTTidel ja  valitud poodides on kasvanud või suurema tootja puhul on nende tooted terves poeketis saadaval. Projekti lõppedes on talutoidu ostjaskonnale teada, kus Eesti piirkondlike väiketootjate kaupa osta saab. Projekti lõppedes on kõik projekti ajal loodud turundusmaterjalid (trükk ja digitaalne) funktsionaalsed ja lihtsalt täiendatavad selleks, et neid saaks edaspidi kasutada.

PRIA_EU_logod.png
bottom of page