METSAKASTI OTT

– toidul on nägu!

Metsakasti OTT-i mõte kasvas välja küla suvisest külapäevast ja laatadest, kus kõige muu kõrval on alati olnud oluline roll ka kodumaisel maitsval toidukraamil. Miks siis mitte seda kohalikule rahvale tihedamalt pakkuda.

Metsakasti esimene OTT kaubakohting toimus 2019. aasta novembris.

Hetkel toimub OTT korra kuus.

Metskasti_foto-01.jpg

Metsakasti OTT kaubakohtingutel on välja kujunenud tore kaubapakkujate tuumik, kes iga kord vankumatult kohal on. Muhetalu pakub maitsvat suitsusinki ja mitut sorti suitsuvorsti, Aive ahvatleb uhke koogivalikuga ja Hindreku talu mesila toob kaasa parima ja puhtaima mee ja mesikärje. Üks põnevama valikuga püsikauplejaid on Virumaa Vutt, kelle vutimunavalik on klass omaette – saadaval on nii suitsutatud vutiminad kui ka vutimunad erinevates maitsvates marinaadides. Lisaks suitsuvutt, värsked vutimunad ning põnev vutimunast ja vutimuna koortest valmistatud kooriv lõhnaseep. Samuti on alati kohal Lahe Muna Lahemaalt, kellelt saab varuda vabapidamisel kasvatatud kanade mune, Arotaga talu oma ülimaitsva hapukapsa, porgandi, sibula, küüslagu ja muu hea talukraamiga, Raudale talu, kes pakub meile kalja, kartulit, õunu ja jõhvikaid ning Suits&Sool hõrgu kuumsuitsulõhe ja suitsujuustuga. Naaberkülast Randverest käib pere karvastele lemmikutele parimaid palasid pakkumas Säde Gurmee.

Lisaks väisavad OTT-i iga korda ka mõned „külalisesinejaid“, vahel on pundis mõni käsitööjuustude valmistaja või hoidistemeister, vahel siidrimaja või mõni põnevate tinktuuride valmistaja, vahel mõni piruka- ja saiakestevõlur.

Kaubakohtumised Metsakasti külaplatsil (Viimsis, Metsakasti külas, Jäätma tee ja Angervaksa tee ristis).

Iga kuu teisel teisipäeval ajavahemikus 17.30–19.00 

Koordinaator: Marko Mölder   Kontakt: metskastikyla@gmail.com, +372 504 6281   FB: metsakastiott

Metsakasti OTT

tutvustusvideo

09. veebruar 2021